Kommentit
Hienoa! Voimme siis jatkossa taas ylpeänä esitellä perinteikästä vaakunaamme!!!
Kyllä arvot täytyy pitää kunniassa! ei kaikkea tarvitse mennä sotkemaan, vaikka omassa päässa sotku olisikin! ESPOON OMA VAAKUNA TAKAISIN NÄKYVILLE!
Miksi? -Siksikö että Te demaritorvelot saisitte kunnian vaakunan mahdollisesta palauttamisesta? NEVER!
Heraldiikka eli vaakunaoppi , kannattaa lukea,
löytyy linkistä ...
Täysin ajanhaaskausta ...on Espossa tärkeämpiäkin asioita hoidettavana.Ei nimi miestä pahenna jne. eli ei vaakuna Espoota pahenna. Ei kaikkea vanhaa hyvää kannata laittaa uusiksi...tulikos siitä ITELLASTAkaan kovin suosittua...Postista kansa puhuu edelleenkin.
Aina kaikesta on tärkeysjärjestys olemassa, siltikin olen sitä mieltä, että Espoo käyttäköön omaa vaakunaansa eikä mitään töherrystä jonkun keksimänä!
Mitä muuten Itella ja Espoon vaakuuna liittyvät yhteen???
Kyllä olen ehdottomasti sitä mieltä, että Espoon on käytettävä omaa vaakunaansa eikä mitään toimiikohan tämä kynä harjoitelmaa!!
Tarkoitin , että POSTIN logon ja nimen muuttaminen olkoon varoittava esimerkki huonosta muutoksesta. Kuka muistaa paljonko siihenkin tärvättiin verovaroja..
Muutenkin kaikki pilataan missä edes vähän on ollut jotakin hohtoa ja arvokkuutta. Nykyään kaikki alkaa olla kippuraa, käppyrää, liikelaitoksia,
mitähän näillä on saavutettu, laskutetaan toimistossa vieressä istuvaa työkaveria ja kaikki varmaan vain siksi että joka kynän jäljelle saadaan lasku jotta päästään kilpailuttamaan toiminta ja ulkoistamaan se ja
tuhoamaan työn kannattavuus.
Itellan hommat on menny huonompaan suuntaan, haalivat kilpailutusvoittoja vaikka eivät kykene niitä edes sitten hoitamaan, työllistävät suomalaisten sijaan maahanmuuttaja virolaisia.



















