112-päivänä voi tavata pelastuskoiran

Paikalliset
Kommentoi

Sellon kirjastossa vietetään lauantaina 11. helmikuuta valtakunnallista hätänumeropäivää eli 112-päivää.

Kirjastossa on luvassa muun muassa SRP:n ensiapuryhmän elvytysnäytös ja Espoon pelastuskoirien näytös. Tietoa saa myös muun muassa sähköpalojen ennaltaehkäisystä. Kirjastossa on ohjelmaa kello 10.45–15.30.

Kirjaston lisäksi 112-päivä näkyy Viaporintorilla ja kauppakeskus Sellon aukiolla.

Paikalla ovat muun muassa Hätäkeskuslaitos, Espoonkruunu Oy, SPR, Miessakit ry, Espoon sosiaali- ja kriisipäivystys, hälytysajoneuvoja ja poliisi.

toimitus

Kommentit

Osallistu keskusteluun

Tämän kentän sisältö pidetään yksityisenä eikä sitä näytetä julkisesti.
  • Kirjoita rakentavasti, asiallisesti ja keskustelua edistävästi.
  • Älä esitä sukupuoleen, ikään, syntyperään, kieleen, uskontoon, vammaisuuteen tai henkilökohtaisiin ominaisuuksiin kohdistettuja asiattomuuksia.
  • Älä levitä huhuja tai valheita.
  • Käytä asiallista ja hyvää kieltä, älä kiroile.
  • Älä yllytä rikokseen tai väkivaltaan.
  • Älä laita viestiisi linkkejä laittomaan tai epäasialliseen materiaaliin.
  • Älä mainosta.
  • Älä käytä ylipitkiä lainauksia. Jos lainaat jotain toista kirjoittajaa tai sivustoa, mainitse lähde.