Trampoliinikausi alkaa 20.8.
Vapaita paikkojakin vielä löytyy
Suomen parhaaksi trampoliiniseuraksi 2012 valitun Bounce Espoon syyskausi alkaa maanantaina 20.8. Monet ryhmät ovat jo täyttyneet, mutta vapaita paikkojakin vielä löytyy kaikenikäisille – myös aikuisille.
Uusilla harrastajilla on oikeus kahteen kokeilukertaan sitoumuksetta. Ryhmiin on kuitenkin ilmoittauduttava jäsenrekisterin kautta, jotta vakuutukset olisivat voimassa, ja ryhmien koko ei ylittäisi enimmäismäärää.
Ilmoittautuminen jäsenrekisterin kautta tapahtuu seuran kotisivuilla vasemman yläkulman Ilmoittaudu-komennon takaa. Sieltä löytyvät myös selkeät ilmoittautumisohjeet.
Nettikaruselli
Voimisteluseura BOUNCE Espoo Ry on Suomen ainoa trampoliinivoimistelun erikoisseura. Trampoliinivoimistelu on olympialaji ja yksi nopeimmin kehittyvistä voimistelulajeista Suomessa. Seuran nimi, BOUNCE, tarkoittaa ponnistusta ja pomppua. Sana kuvaa lajiamme hyvin, sillä trampoliinivoimistelu on ponnahduksen jälkeen lentämistä ja korkealla temppuilua, pitkäjänteisyyttä vaativaa kilpa- ja huippu-urheilua, mutta myös koordinaatiota kehittävä harrastus. Trampoliinivoimistelu poikkeaa useista muista voimistelulajeista siinä, että harrastuksen voi aloittaa myös aikuisena. Trampoliinivoimistelu on loistava oheislaji monille muille urheilulajeille.
Tervetuloa mukaan ponnahtamaan lentoon!
http://www.bounce-espoo.fi/
Kumppanit
Uusimmat
- 08:00 Robin Hood seikkailee Suomenlinnassa
- 08:00 Kotikisa vetää Tuomo Salosen radalle
- 08:00 Suvisaaristossa syntyi synkeä siltariita
- 07:00 Passihuijarit koettelevat rajavalvonnan tehoa
- Leffa-arvio: Hurmaavan kaunis Salainen valtakunta
- Ilmiö kasvaa: Toisen passilla tullaan maahan
- Otaniemeen nousee ainutlaatuinen puukeskus
- Olarin kouluun jättipotti historiakisassa
Rekrykaruselli
Uusimmat blogit ja kolumnit









