Peka vei voiton kotonaan
Espoo Team matkusti Kotkaan Peli-Karhujen vieraaksi ja pani pitkään kampoihin hallitseville Suomen mestareille. Lopulta espoolaisten oli taivuttava kuitenkin 84-63 tappiooon.
Espoon joukkueesta pisteiden teossa kunnostautuivat tällä kertaa erityisesti Laura Wilson, 15 pistettä, Annika Holopainen 13 pistettä ja hyvä prosentilla 11 pistettä nakuttanut pelintekijä Meral Bedretdin. Levypallot menivät niin ikään emännille lukemin 48-36. Menestyksiä sattui molemmille joukkueille aivan liikaa, Espoolle 26 kappaletta.
Emäntien tehokkain oli 20 pistettä ja 15 levypalloa kuitannut Yolanda Jones (USA), joka pelasi takavuosina yhden kauden Espoonkin riveissä.
Espoo oli liikenteessä ilman toipilastaan Evita Iiskolaa ja pitenpäään lasaretissa olevaa Niina Laaksosta.
Huomenna haastavat vieraspelit jatkuvat Lappeenrannassa, jossa odottavat kynsiään terotellen sarjaa puhtaalla voittosarakkeella johtavat Catzit.
Nettikaruselli

Espoo Team on naisten koripallon SM sarjaa pelaava joukkue. Se perustuu kahden espoolaisen koripallon erikoisseuran, Espoo Basket Teamin ja Tapiolan Hongan seurayhteistyöhön. Espoo Team aloitti toimintansa kaudella 2004-2005. Espoo Team pelaa kotiottelunsa Tapiolan urheiluhallissa. Halliin mahtuu hieman yli 1000 katsojaa, joista huolehtii ottelutapahtumissa myös kahvila. Joukkueen manageerauksesta vastaa yhteistyöseurojen nimeämä ohjausryhmä. Espoo Teamin pelaajat ovat pääosin nuoria kehittyviä lahjakkuuksia. Joukkueessa on nuorten tukena myös muutama kokenut pelaaja.
Kumppanit
Uusimmat
- 13:20 Tältä näyttää Bon Jovin hulppea lava sunnuntaina Suomessa
- 11:43 Kasvispakaste vei kolme sairaalaan
- 11:00 Ilman jumalattaret pääsivät irti
- 10:00 Antti Tuisku oli ennen outolintu
- 09:00 Sinfoniettalla kantaesitys Tapiolassa
- 09:00 ”Seksin suojaikärajaa voisi laskea” 3
- 08:45 Rekkapalo raivosi Kehällä
- 08:00 Espoo sai kolme uutta Unicef-koulua
Rekrykaruselli
Uusimmat blogit ja kolumnit











