Ohjatut sauvakävelyt alkavat
Yksi kevään merkki taas saavutettu!
Espoon Ladun opastetut sauvakävelyt alkavat tulevalla viikolla. Lähtöpaikkoina Puolarmaari, Tuomarila ja Leppävaara.
Sauvakävelyt Puolarmaarissa alkavat maanantaina 16.4. klo 18.30 jatkuen maanantaisin 18.6. asti, jolloin alkaa kesätauko elokuuhun saakka. Säävaraus. Lisätiedot Esko Laaksonen puh. 050-309 7271 tai s-postilla esko.laaksonen(at)elisanet.fi.
Tiistaisin Tuomarilassa ja Leppävaarassa.
lisätietoja www. espoonlatu.fi
Tervetuloa mukaan!
Nettikaruselli
Espoon Latu ry on Suomen Ladun paikallisyhdistys, joka viettää tänä vuonna 25-vuotistoimintakauttaan. Edistämme toiminnallamme liikunnallista elämäntapaa. Liikuntalajeinamme ovat lähinnä hiihto, retkeily, sauvakävely, kävely, pyöräily, yhdessä tekeminen (Ainot ja Reinot toiminta), Ikiliikkujat (muistisairaiden ulkoiluttaminen) ja yleensä luonnossa liikkuminen. Sauvakävelyt ja erilaiset retket ovat olleet suosittuja toimintomuotoja. Lumikenkäilyretkistä on tullut vakiintunut Espoon Ladun talviliikuntalaji.
Tavoitteenamme on aktivoida jäsenistöä liikkumaan myös omatoimisesti sekä Espoon alueella että oman alueemme ulkopuolella. Kehitämme liikuntamahdollisuuksia yhteistyössä Espoon kaupungin, Suomen Ladun sekä muiden Uudenmaan latualueen paikallisyhdistysten kanssa. Espoon Ladun jäsenmäärä on 2 600.
Kumppanit
Uusimmat
- 22:00 Havana Black ei haikaile Hollywoodiin
- 18:38 Robinin kesä kuluu merellä ja keikkaillessa
- 15:22 Yli 19 000 kuntoilijaa hölkkää Naisten kympillä
- 15:00 Valokuvaamo kauppaa turhat vermeensä Siivouspäivänä
- 14:19 Kirjasto luopuu varausmaksuista
- 14:00 Yrityksen perustanut Riku Silander ei halua lorvailla
- 13:59 Metropolia aloittaa yt-neuvottelut
- 13:20 Tältä näyttää Bon Jovin hulppea lava sunnuntaina Suomessa
Rekrykaruselli
Uusimmat blogit ja kolumnit











