Lumikenkäretkelle
Espoon Ladun järjestämä seuraava lumikenkäretki on sunnuntaina 26.2.
alkaen klo 11.00 Paikkana on Nuuksio Pirttimäki. Retken kesto n. 2-3 tuntia.
Varustus säänmukainen, eväät, juomista, istuinalusta, sauvat (miel.isosompaiset). Keli- ja säävaraus, pakkasraja -15 astetta. Ilmoittautumiset ja tiedustelut Pekka Kinnunen puh. 040-550 4010 s-posti: juhapekka.kinnunen(at)kolumbus.fi. Huom. ilmoittautuessa s-postilla puhelinnumero mukaan.
Tervetuloa mukaan talviseen luontoon
tv Espoon latulaiset
Nettikaruselli
Espoon Latu ry on Suomen Ladun paikallisyhdistys, joka viettää tänä vuonna 25-vuotistoimintakauttaan. Edistämme toiminnallamme liikunnallista elämäntapaa. Liikuntalajeinamme ovat lähinnä hiihto, retkeily, sauvakävely, kävely, pyöräily, yhdessä tekeminen (Ainot ja Reinot toiminta), Ikiliikkujat (muistisairaiden ulkoiluttaminen) ja yleensä luonnossa liikkuminen. Sauvakävelyt ja erilaiset retket ovat olleet suosittuja toimintomuotoja. Lumikenkäilyretkistä on tullut vakiintunut Espoon Ladun talviliikuntalaji.
Tavoitteenamme on aktivoida jäsenistöä liikkumaan myös omatoimisesti sekä Espoon alueella että oman alueemme ulkopuolella. Kehitämme liikuntamahdollisuuksia yhteistyössä Espoon kaupungin, Suomen Ladun sekä muiden Uudenmaan latualueen paikallisyhdistysten kanssa. Espoon Ladun jäsenmäärä on 2 600.
Kumppanit
Uusimmat
- 18:00 Näillä nukkekodeilla eivät lapset leiki
- 18:00 Menovinkki: Raspikurkut lavalla
- 14:00 Demarit tyrmäävät palvelusetelit 3
- 12:00 Juhlakukat ja -kakut viedään jo käsistä
- 08:00 Tapiolan koulun hätäratkaisu: lisää parakkeja! 2
- 08:00 Zen ja lahjan antamisen taito
- Leffa-arvio: Paha merkitsee omansa
- ”Suurta hämähäkkiä voi paikata vaikka kudosliimalla”
Rekrykaruselli
Uusimmat blogit ja kolumnit











