Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Kokoontumisrajoitukset jatkuvat Espoossa ja pääkaupunkiseudulla elokuulle – tässä rajoitusten sisältö tiivistetysti

Etelä-Suomen aluehallintovirasto kertoo jatkavansa yleisötilaisuuksien ja yleisten kokousten kokoontumisrajoituksia pääkaupunkiseudulla eli Espoossa, Helsingissä, Kauniaisissa ja Vantaalla.

Rajoitukset ovat voimassa 10.8.2021 asti.

Virasto toteaa, että tautitilanne alueella on heikentynyt, minkä vuoksi rajoitukset ovat välttämättömiä.

Nykyisten kokoontumisrajoitusten jatkoa suosittelivat sekä Helsingin ja Uudenmaan sairaanhoitopiirin johtama koronakoordinaatioryhmä että pääkaupunkiseudun vastaava ryhmä.